fenerbahcem
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

fenerbahcem

FENER BAHCE FANKÜLÜP

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ümit Özat Futbolu Bıraktı!

YazarMesaj
SißeL

SißeL

Kadın Mesaj Sayısı : 210

Ümit Özat Futbolu Bıraktı! Empty
MesajKonu: Ümit Özat Futbolu Bıraktı!   Ümit Özat Futbolu Bıraktı! Icon_minitimePaz Mart 15, 2009 12:51 pm

Almanya’nın Köln takımında forma giyen Ümit Özat geçirdiği kalp rahatsızlığı sonrası doktorların tekrar oynamasına izin vermemesi üzerine aktif futbol yaşamını noktaladı.

Almanya’nın Köln takımında forma giyen Ümit Özat aktif futbolculuk yaşamını bıraktığını açıkladı.
Basın toplantısında önce doktorların Ümit hakkında düzenledikleri sağlık raporu okundu. Raporda Ümit’in normal hayatta bir sağlık problemi yaşamayacağı, ancak sportif hayatına devam etmesinin risk taşıyacağı endişesiyle futbolculuk hayatına vize verilmediği bildirildi.

Köln’ün, Mönchengladbach ile oynayacağı lig maçı öncesi Rheinenergie Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında duygulu bir konuşma yapan Ümit Özat, “Ben kadere inanan bir insanım. Bugün ikinci kariyerime başlayacağım. Bana bir jübile maçı yapacak ve anternörlük diploması almama yardımcı olacak olan Köln yönetimine de teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Dünyada ilk defa bir Türk futbolcusuna Köln kulübünün takım kaptanlığına layık gördüğüne işaret eden Ümit, “ Erken yaşta futbolu bırakacak olmanın üzüntüsünü yaşıyorum. Ama futboldan sonraki hedeflerime daha erken başlayacağım için de sevinçliyim” dedi. Ümit Özat’ın antrenörlük diploması alarak Köln’de görev yapmayı sürdüreceği açıklandı.

Ümit Özat Futbolu Bıraktı! UmitMondragon_Koln08

Ümit Özat Futbolu Bıraktı!
1 sayfadaki 1 sayfası