fenerbahcem
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

fenerbahcem

FENER BAHCE FANKÜLÜP

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Tavuklu kabak dolmasi

YazarMesaj
SißeL

SißeL

Kadın Mesaj Sayısı : 210

Tavuklu kabak dolmasi Empty
MesajKonu: Tavuklu kabak dolmasi   Tavuklu kabak dolmasi Icon_minitimeC.tesi Mart 14, 2009 9:58 am

Malzemelerimiz:

8 uzun ve ince kabak

250 gr. tavuk gogus eti kiymasi yada kusbasi kesilmisi (ben tavuk etlerini kusbasi seklinde kullandim.)

2 dilim kepekli ekmek tostlanmis ve kucuk parcalara bolunmus.

1 cay brd sut

1 su brd rendelenmis taze kasar peyniri(Ben kasar ve mozzeralla peynirini birlikte kullandim)

1 cay kasigi muskat

1 yumurta

2 crb kasigi zeytin yagi

1/2 cay brd su, tuz, karabiber

Yapilisi:

Kabaklari uzunlamasina ortadan ikiye kesin ve ic kisimlarini tatli kasiyla cikarip kucuk kucuk dograyin.

Tavuk kiymasini derin bir kaba alin. Ekmek ici, dogranmis kabak, yumurta, muskat, tuz, karabiber ve sutu karistirip sonrada 3 yemek kasigi peyniride ilave edin geri kalan peyniri ustu icin ayirin.

Kabaklarinizin icine disina zeytinyagini surun ve tepsinizide yaglayip kabaklari icine yerlestirip iclerini hazirladiginiz karisimla doldurun ve yarim brd suyu tepsinizin icine dokun. Kalibin uzerini aluminyum folyoile kaplayin.

Onceden isitilmis 180 dereceye ayarli firinda 20 dakika pisirin.

Folyoyu cakarip ayirdiginiz peyniri kabaklarin uzerine serpistirin. Kabaklari 5 dakika daha pisirin. Sicak veya ilik servis yapin.

Afiyet olsun..

Tavuklu kabak dolmasi Kabak6

Tavuklu kabak dolmasi
1 sayfadaki 1 sayfası